Атлетичні пояси: призначення та особливості вибору

Важка атлетика – це вид спорту, сутність якого добре демонструє його назву. Безумовно, якщо в легкій атлетиці все орієнтоване на активний рух та розвиток кардіо тренувань, то важка атлетика базується на силових вправах та підйомі важких предметів. Очевидно, що при підйомі тяжкості та виконанні силових вправ є безліч ризиків – зрив спини, високе навантаження на коліна, травми суглобів. Але сучасна індустрія спорту пропонує величезну кількість видів спортивного інвентарю, який сприяв би мінімізації травм і ушкоджень. Серед такого інвентарю особливе місце займають пояси та ремені, призначені для важкої атлетики.

Атлетичний пояс

Пояс для важкої атлетики: призначення

Пояси для важкої атлетики призначені для підтримки спини у процесі виконання вправ. Справа в тому, що травми спини при підйомі вантажів (гирь, штанг, гантелей) – це одна з найпоширеніших проблем при силових тренуваннях. Наш хребет – досить недосконалий інструмент, його крихкість – це плата людини за прямоходіння, яка не притаманна іншим ссавцям. Відповідно в будь-якому спорті (навіть у кіберспорті, що смішно) захист хребта – це актуальна проблема. Пояси для важкої атлетики звичайно не здатні захистити всю вашу спину – для цього вам знадобляться фантастичні екзоскелети та жилети, але вони надійно фіксують поперековий відділ хребта та мінімізують травми. Тому відповідь на запитання: пояс для важкої атлетики для чого потрібен? – для профілактики травм спини.

Пояс для важкої атлетики: чи він потрібен, якщо у Вас нічого не болить?

Ну, тут власне як із водою марки «боржомі» та хворими нирками. Справа в тому, що атлетичні пояси потрібні всім, хто, наприклад, присідає зі штангою, регулярно. Однак багато хто нехтує заходами безпеки, тому що «відмінно почуваються». Але варто сказати: набагато легше запобігти травмі, ніж лікувати вже існуючу. Поширена помилка: почати підбирати атлетичний пояс після появи дискомфорту або травми, що вже встановлена ​​медиками. Профілактика – це найкращий метод лікування.

 Таким чином, користь пояса для важкої атлетики, незаперечна — він фіксує поперековий відділ хребта, рівномірно розподіляючи навантаження та перешкоджаючи травмам.

Як вибрати пояс для важкої атлетики?

Насправді вибір поясів для важкої атлетики спирається лише на два критерії:

  1. Ширина пояса.
  2. Довжина пояса.
Параметри поясу для важкої атлетики

 Тобто атлетичний пояс повинен підходити вам по ширині та по довжині, міцно фіксуючи хребці, а, не бовтаючись, навколо талії.

Підібрати пояс для важкої атлетики необхідно спираючись на розміри таблиці. Вони досить стандартні, пояси розмірів М підходять для людей, які мають розмір М і так далі. Однак бажано виміряти розміри своєї талії та порівняти з таблицею розмірів. Таким чином, питання як підібрати пояс для важкої атлетики, дуже просте – за розміром.

Також існує питання, як правильно носити пояс для важкої атлетики. По-перше, він має щільно сидіти навколо талії, фіксувати спину. Одягати його радять лише під час тренувань, щоб хребці не звикли до постійної фіксації. Проте є винятки.

Альтернативні типи застосування поясів

Пояс для важкої атлетики знаходить застосування не тільки важкому спорті, а й у медицині. Такі пояси часто радять при хребтових грижах поперекового відділу, розтягуваннях, розхитаних хребцях, іноді навіть як післяопераційні бандажі. Саме в цих випадках відповідь на запитання: чи пояс для важкої атлетики можна носити весь робочий день – так. Але цей процес має супроводжуватись рекомендацією лікаря.

Пояс для важкої атлетики для жінок

Як вибрати пояс для важкої атлетики для жінок?

 Питання часте, хоча особливості вибору такі ж, як у чоловіків — відповідність довжини та ширини. Хоча є виробники, які випускають пояси спеціально для жінок – дизайнерські варіанти, що відрізняються зовнішнім виглядом. Який пояс для важкої атлетики краще – дизайнерський чи звичайний – це скоріше не питання якості, а питання особистих переваг та фінансових можливостей.
Звертайте увагу на статті про стійки для віджимання та рукавички — там теж багато цікавого.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x