Кінезіо тейпи: допомога напруженим м’язам

Для всіх тих людей, для яких наклеювання пластирів на м’язи – це марна трата часу та область альтернативної медицини, існує достатньо аргументів, що доводять ефективність кінезіо тейпів. Ви можете звернути увагу на серйозне спортивне змагання, де на частині спортсменів обов’язково будуть різнокольорові пластирі. Навіщо вони потрібні і кому варто ними користуватися – інформація у цій статті.

Кінезіо тейпи

Що таке кінезіо тейпи?

Кінезіологічне тейпування — це метод підтримки зірваного або пошкодженого м’яза, який був розроблений японським мануальним терапевтом ще в 70-ті роки. ХХ ст. Після олімпіади 1988 року в Південній Кореї цей метод отримав широку світову популярність завдяки виключній ефективності, після чого питання його перенесення у повсякденне життя стало питанням часу.

І справді, з кінезіо тейпами сьогодні знайома не лише спортивна медицина, а й усі травматологи у звичайних поліклініках. Очевидно, що цей метод має межі, і не будь-яке пошкодження може бути усунене за рахунок нього, але, проте, значних успіхів домогтися можливо.

Варто відразу позначити: тейпи – зменшують біль у м’язах та сухожиллях, а не усувають саму проблему. Вони знімають напругу за рахунок щільного накладання та стягування. Але оскільки спеціальних препаратів для швидкого відновлення м’язів не існує і єдина рекомендація від старшого покоління лікарів — це спокій, то метод тейпування — відмінний помічник. Адже, по суті, він дозволяє зберігати м’яз у спокійному стані, навіть при фізичних навантаженнях. Це дозволяє виконувати вправи або дії, виконання яких було б неможливим у разі гострого болю. Тому так часто можна побачити тейпи на учасниках марафонів – тренування пошкодили м’язи, але бігти якось треба.

Види кінезіо тейпів

Які бувають кінезіо тейпи?

Кінезіо тейпи випускаються в різних модифікаціях, застосування яких залежить від області та розмірів пошкоджень. Їх випускають довгими стрічками, які потрібно розрізати перед наклеюванням, готовими пластирями для певних ділянок різної довжини та ширини. Який кінезіо тейп вибрати? Той, який відповідає ширині та довжині пошкодженого м’яза. При цьому їх кольори – ні на що не вказують. За бажання Ви можете вибрати і кінезіо тейп тілесного кольору.

У чому перевага вибору кінезіо тейпів:

  1. Відсутність дискомфорту у місці накладання.
  2. Тейпи не обмежують рух.
  3. Тейпи досить еластичні, щоб забезпечити потрібний рівень натягування.
  4. Не викликають алергії.
  5. Сприяють якнайшвидшому відновленню м’язів.
  6. На відміну від пластирів, можуть зберігати ефект протягом 7 днів, не вимагають додаткового перев’язування або зміни.
  7. Мають водовідштовхувальні властивості.
Кінезіологічне тейпування

Вибір кінезіо тейпу

Якщо ви зіткнулися з розтягуванням і наступною рекомендацією купівлі кінезіо тейпу, Вас напевно цікавить питання, як вибрати кінезіо тейп відповідно до своєї травми. Декілька порад:

  1. Переконайтеся, що довжини продукту вистачить на фіксацію пошкодження.
  2. Переконайтеся, що ширина не заважатиме Вам здійснювати необхідні рухи і що вона не залишить «порожніх» ділянок, що не прилягають до тіла.
  3. Переконайтеся, що тейп високої якості і не почне відклеюватися як звичайний пластир.

Незважаючи на свої відмінні властивості, ціна за 5 метрів тейпу стартує лише з 250 гривень. Але досконалості немає межі і на ринку є безліч дорожчих моделей.

 Для тренерів спортивних команд, які часто стикаються з розтягненнями та забиттями відмінним рішенням буде завжди мати кінезіо тейпи під рукою.
Не проходьте повз статті про атлетичні пояси та стійки для віджимання.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x