Користь ранкової зарядки

З ходом життя багато людей стикаються з тим, що банальності, які вони вивчили ще в дитинстві, зовсім не є побитими фразами старшого покоління, а несуть у собі мудрість віків. Душні плакати зі словами: «У здоровому тілі — здоровий дух», «Ти те, що ти їси», «Під лежачий камінь вода не тече» — не такі банальні, як здається всім нам у шкільному віці. Це стосується і зарядки вранці. Одна справа, коли тобі говорить про її корисність вчитель фізкультури в десятки разів пофарбованому типовому шкільному спортзалі, і зовсім інше, коли дослідники фізіології у своїх багаторічних дослідженнях, щоразу проводячи безліч різних спостережень, експериментів і випробувань, зводять все у великий науковий метааналіз, з якого випливає, що робити зарядку дома після пробудження – це дуже корисно для підтримки здоров’я.

Користь ранкової зарядки

Найкраща ранкова зарядка

Це типовий приклад заголовка безлічі статей у багатьох видань. У них наводиться кілька базових вправ, які обіцяють зробити вас стрункими, підтягнутими та здоровими та дати заряд бадьорості на весь день. Зазвичай цей список має такий вигляд:

 1. Розминка. Покликана пробудити ваше тіло та органи чуття до проживання ще одного дня. Включає дихальні вправи (серед них бувають дуже корисні: на кшталт правильного дихання животом). І кілька простих вправ, які можна робити, не встаючи з ліжка. Спрямовані вони на координацію. Це повороти голови, підйоми ніг, невеликі махи руками.
 2. Розтяжка. На другому етапі зазвичай пропонується зробити легку розтяжку, стоячи або лежачи на підлозі. Це похили в сторони, торкання пальцями рук пальців стоп, похили голови до колін з пози лотоса та інші вправи на легке розтягнення м’язів.
 3. Силові вправи з власною вагою або гантелями для чоловіків і жінок. Це присідання у різних модифікаціях, випади, прес та віджимання.

Так найчастіше представлена ​​ранкова зарядка для початківців. Вона включає близько 10 нескладних вправ. Якщо бути чесними, такий класичний варіант відмінно підходить для людей похилого віку, дітей, здорових молодих людей.

ранкова зарядка для початківців

Є кілька правил для швидкого заряджання вранці:

 1. При нахилах та розтягуваннях намагайтеся тримати спину прямою, але не перенапружуйте її. Рух має бути природним, а не змученим. Так ви отримаєте заряд ендорфінів, серотоніну та зменшите рівень кортизолу (який викликає тривожність), якщо вам буде боляче та складно.
 2. При виконанні вправ на прес не скручуйте свою шию в дивні вузли і не тисніть на неї руками. Усе повинні робити м’язи кору. Не повинно на животі з’являтися дивних опуклостей «будиночком». Це свідчить про неправильне виконання чи фізіологічні особливості – у будь-якому випадку може нашкодити. Працюйте з м’язами кору плавно, безпечно, не потрібно робити поспішних ривків.
 3. Присідання також не повинні виконуватися ривками, не потрібно повертати коліна, прогинати поперек під час випрямлення, прагнути зробити певну кількість підходів. Краще 10 разів сісти з користю, ніж 100 разів зі шкодою для себе. Виконуйте їх не поспішаючи, утримуючи баланс та рівновагу, спостерігаючи відчуття свого тіла.

Але в цих ідеальних прикладах у вакуумі немає найголовнішого: вам не скажуть, як змусити себе робити зарядку.

швидка зарядка вранці

Як робити зарядку з користю

Для того, щоб зарядка для тіла була по-справжньому корисною, вона не повинна бути комплексом суворо вивірених вправ, які необхідно робити «бо» і «для того, щоб». Світ переконує нас, що треба бути струнким та підтягнутим. І бажано худими. Але ви самі собі повинні вселяти, що найголовніше бути здоровим. І якщо ви через силу, неохоче, з хрускотом у колінах робитимете випади на тремтячих ногах, і із радості від цього буде тільки думка, що гіршого з вами за день уже не станеться — це взагалі не про здоров’я.

зарядка з користю

Що таке зарядка у прямому сенсі? Вона повинна заряджати вас, як електрика акумулятор. А для цього має бути виконано кілька умов:

 1. Любов до себе та свого тіла. Ви його не змушуєте. Ви це робите для нього.
 2. Рух не повинен завдавати тілу болю. Рух має позбавляти болю.
 3. Якщо вправи не виходить виконати, як у прикладі, не варто його виконувати на цьому рівні. Тіло має бути у комфортних умовах. Рух повинен приносити радість, порятунок та полегшення.

Адже набагато легше буде провести фітнес-зарядку, якщо, акуратно прокручуючи валик через спину, ви відчуватимете, що вона менше болить, якщо, піднімаючи і опускаючи руку з гантеллю, ви відчуватимете, як вона наповнюється силами, а не тремтить від втоми. Отже, головне правило зарядки вранці – вправи повинні приносити радість. А це неможливо без любові до себе та свого тіла. Не лайте себе, не докоряйте, не змушуйте. Просто віддайтеся руху, який вам подобається. Не слідуйте дурним гайдам. І якщо ви проспали, не виконали весь намічений комплекс, не захотіли, захворіли, забули – не треба лаяти себе. Рух – це про життя та радість, не отруюйте моменти чудового спілкування з тілом звинуваченнями його в тому, що воно чогось там не зробило.

фітнес зарядка

Ранкова зарядка для спини

Майже у всіх проблем із фізичною активністю та внутрішнім небажанням до неї приступати є дві причини:

 1. У вас болить спина – тому ви не тренуєтеся.
 2. Ви не тренуєтеся – тому у вас болить спина.
зарядка при болі в спині

Коло замкнулося. Насправді багато стандартних гайдів, відео, комплексів не враховують ваших болів і проблем. Щоб знати, які вправи будуть корисні та допомагати вам, а не шкодити, недостатньо знайти комплекс вправ у картинках та виконувати їх. Для початку зробіть щось важливе:

 • Відвідайте невропатолога чи мануального терапевта.
 • Отримайте діагноз та рекомендації від лікаря.
 • З висновком приходьте до лікаря спортивної медицини чи тренера нової школи.
 • Отримайте комплекс вправ. Хоч для дому, хоч для зали, хоч для виконання на роботі (актуально для офісних співробітників), хоч стоячи, хоч лежачи.

Комплекс вправ ранкової зарядки може бути дуже простим. Найчастіше вони спрямовані на вирівнювання вашої постави, розслаблення грудних м’язів та нормалізацію дихання. Коли ви розібралися з усіма затискачами, ваше тіло стає вільнішим, зарядку можна підбирати на свій смак і радість.

зарядка для спини

Однак якщо проблеми виявилися глибшими, краще працювати під контролем хорошого тренера. Це необхідно у випадках:

 • За наявності гриж, які тиснуть на нервові закінчення;
 • Післяопераційного періоду;
 • Протрузій хребта з болем фасеткових суглобів при напрузі;
 • Гострого болю, що супроводжується онімінням кінцівок та іншими неприємними наслідками.

Тільки не ходіть до псевдолікарів на кшталт хіропрактиків, які люблять похрумтіти людьми. Біль лікують або фізичними вправами (теми, які відповідають діагнозу), або після консультації з лікарями медикаментозно та хірургічно. Звісно, ​​особливо це стосується людей після 40 років. Це така плата людини за прямоходіння: наш хребет за пару мільйонів років ще недостатньо до цього пристосувався і постійно відчуває стрес від того, що рачки не можна повернутися (а від цього він відвик, попереку ходіння рачки теж не сподобається).

зарядка для людей після 40 років

Чоловічі та жіночі вправи: у чому різниця?

 А ні в чому. Вважається, що чоловічий комплекс тренувань має бути спрямований на біцепси, трицепси, преси. Часто це представляється як шалений кросфіт для офісного співробітника о 6.30 ранку. Якщо подивитися на гайди «ранкова зарядка для чоловіків у картинках», там просто набір з “Ванпанчмена”: присідання, віджимання, біг, згинання сталевої труби. Все це за 15-20 хвилин і все це на все тіло і дуже брутально. Жінки ж хочуть вузьку талію, плоский живіт та пружні сідниці. І набір вправ дається з присіданнями-пліє та скручуваннями.

Чоловічі та жіночі вправи: у чому різниця

Взагалі це може мати сенс, якщо ви тренуєтеся на конкретний результат з розписаною програмою та чіткими цілями. Але що таке ранкова зарядка? Адже це не про цілі і результати – це про процес. Процес оздоровлення, процес прийняття свого тіла, любові до нього, бажання бути сильним та здоровим. І чоловікам, і жінкам однаково корисно правильно дихати, мати здорову поставу, бути гнучкими та рухливими. Тому вправи підбираються на задоволення від виконання. Однаково корисними для обох статей будуть і предмети інвентарю, які дозволяють урізноманітнити ваш ранок. Наш абсолютний топ:

 1. Роли для самомасажу (валики та ролики). Не надто рельєфні, щоб можна було і хребет прокочувати, і стегна, і руки, і застосовувати його різним чином.
 2. Масажні м’які м’ячики. На них катають долоні, стопи та будь-які частини тіла. Дуже корисно, дуже приємно, можна вигадувати тактильні вправи для тіла.
 3. Стрічки-еспандери. Можна зав’язати і вийде кільце для махів і присідань. З ними можна виконувати вправи на розтяжку.
 4. Гантелі. Невеликої ваги до 2,5 кг. Використовувати як обтяжувачі при будь-яких вправах.
 5. Тенісний м’яч. Ні, тут немає помилки: він для хватів, тренування координації, балансу і просто масажу – чудова річ.
 6. Масажні килимки. Для розслаблення. Ідеально підходять людям старшого віку (60-ти літнім та пенсійного віку), знімають втому, можна виконувати безліч різних розслаблюючих та масажних вправ — не поспішаючи і з любов’ю до себе. Хоча й дітям такі килимки дуже подобаються.

Інвентар і готові гайди для виконання дуже допомагають фантазувати, підбирати для себе будь-які схеми, щоб ранок починався добре і бадьоро, але головне (і це основна наша ідея) — ви повинні будь-яку вправу виконувати з любов’ю до власного тіла, в природності руху, це не для суспільства, мами чи начальника. Це для вас.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x