Специфіка покупки гантелей

Гантелі – це необхідний спортивний інвентар для силових тренувань. Сьогодні виробники надають безліч варіантів гантель, однак які з них найкращі іноді визначити дуже непросто. Саме вибору оптимальних гантелей і присвячено цю статтю.

Навіщо потрібні гантелі? Питання досить просте — гантелі це обтяжувачі, для додавання до будь-якого тренування силового ефекту, для більшого фізичного навантаження на м’язи.

Гантель

Як вибрати гантелі?

Насамперед потрібно звернути увагу на кілька ключових особливостей:

  • Вага;
  • Розміри;
  • Форма;
  • Матеріал покриття;
  • Баланс.

Чому гантелі важать по-різному? Тому що у людей різні можливості та різна фізична підготовка. Більше того, у різних груп — зовсім різні цілі.

Очевидно, що для різних типів тренувань потрібні різні гантелі: випади припускають наявність двох збалансованих, не дуже важких гантель вагою не більше 4-х кг, з хорошим вініловим або гумовим покриттям. Для глибокого присяду потрібна одна гантель, яку зручно тримати двома руками, вага її повинна відповідати фізичній підготовці конкретної людини. Тому на питання, якої ваги гантелі вибрати, не існує єдиної правильної відповіді. Для початку тренувань і гантелі вагою в 1 кг, завдають досить незручностей та сприяють ефективним тренуванням, коли для підготовленого спортсмена  гантелі вагою в 4кг може виявитися недостатньо. Гантелі набірні гумові, часто є дуже зручним комплектом, що дозволяє рухатися від меншої ваги до більшої. Такий набір ідеальний домашній інвентар.

Гантелі набірні гумові

Чому гантелі круглі?

Коло — це ідеальна геометрична форма, саме круглі та округлі предмети дозволяють краще формувати координацію, це найбільш збалансовані форми, які покликані допомагати утримувати центр ваги.

Гантелі для фітнесу

Чим гантелі кращі за штангу?

Досить поширене та дивне питання. Насправді нічим. Вони мають різну специфіку застосування. У домашніх умовах присід із штангою – екстремальне заняття, тоді як гантелі можуть стати основою зарядки для дитини. Наприклад, якщо ви виконуєте випади, гантелі або штанга вам краще — справа лише в бажаному результаті. Трапецієподібний м’яз у будь-якому випадку тренуватиметься, а все інше – справа ваги. Саме тому існують бітумні гантелі. Що таке бітумні гантелі — це гантелі, на які можна накручувати млинці як на штангу. Тобто вага комплекту можна змінювати відповідно до вимог.

Штанга чи гантелі?

Як наростити м’язи гантелями?

Справа в тому, що використання будь-якого додаткового обтяжувача сприяє більш ефективним тренуванням. Виконуючи звичні собі вправи, додаючи вагу гантелями, ви гарантовано збільшуєте м’язову навантаження, і гарантовано сприяєте зростанню м’язів. Однак сам характер вправ також значно впливає на швидкість нарощування м’язів. Варто пам’ятати про важливість правильного харчування. М’язи можна наростити і під шаром жиру, а тому схуднення та дієта необхідний процес. Тобто, відповідь на запитання: чи можна накачати м’язи гантелями? — Так, але як один з елементів величезного комплексу.

Як наростити м'язи гантелями

Які гантелі купити початківцю?

Починати краще з легких гантелей вагою не більше 1 кг, зручної форми з вініловим або гумовим покриттям. Це універсальна відповідь на запитання, з якої гантелі почати. Вона має бути зручною і не завдавати зайвих незручностей. Адже чим корисні гантелі, так це тим, що ви збільшуєте силове навантаження без особливої ​​шкоди для здоров’я. В ідеалі ви і відчувати їх не повинні.

Скільки гантелей потрібно для того, щоб повноцінно тренуватися вдома? Ну, тут питання спірне. Вистачить пари невеликих, для постійних вправ та однієї габаритної гантелі для присядів.

Жіночі гантелі 1 кг

Чи потрібно збільшувати вагу гантелей?

Безперечно. Починати можна і з півкілограмових, але поступово цього навантаження стає недостатньо для ефективних тренувань. Якщо ви плануєте наростити м’язи, збільшення ваги – це необхідна умова. Якщо ж хочете підтримувати стабільну фізичну форму, цілком можна зупинитися на конкретній вазі. Отже: коли слід обтяжувати гантелі? Тоді коли припинилася зміна вашого фізичного вигляду.

Дуже важливо зрозуміти, як правильно тримати гантелі, коли присідаєш. Якщо у вас одна важка гантель для глибокого присіду, то тримати її потрібно в опущених руках, рівно по центру, контролюючи таким чином центр тяжіння. Якщо ж ви використовуєте дві гантелі, то вони тримаються перед собою на витягнутих руках строго паралельно. Або в опущених руках так само паралельно. Також важливо знати, як правильно дихати, коли піднімаєш гантелі. Піднімаються гантелі на вдиху, а опускаються на видиху. Кисть має бути розслаблена у суглобі, при цьому тримати гантель потрібно міцно, великі пальці затиснутої долоні повинні бути спрямовані на вас, гантелі тримаються строго паралельно. Правильна робота з гантелями досягається при збалансованості та чіткому виконанні рекомендацій.

Набір гантелей різної ваги

Зі скількох років можна піднімати гантелі?

Взагалі обмежень немає, але для правильного виконання вправ, має бути сформована постава та координація рухів. Бажано після проходження підліткового віку. Кінцевого вікового обмеження немає.
Не пропустіть статтю про методики кросфіт та про спортивні снаряди.

Зі скільки років можна піднімати гантелі
0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x