Вибір ручок для тяги

Ручки для тяги – це своєрідний ключ для роботи на тренажері. Тобто користуватися тренажером без ручок – неможливо, як неможливо водити машину без ключів.

У більшості випадків ручки для тренажерів (або рукоятки, як їх ще називають), використовуються у тренажерах, які укомплектовані тросом і вантажними блоками на ньому. Використовуючи різноманітні ручки, можна досягати абсолютно різних результатів. Варто зазначити, що ми не писатимемо про стандартно укомплектовані тренажери на кшталт велотренажерів і бігових доріжок, а також про тренажери, які вже укомплектовані незнімними важелями та рукоятками. Йдеться про виключно вантажоблокові варіанти цієї техніки.

Ручка для тяги

Отже, ручки потрібні, щоб скористатися тренажером. Що вони дають? Рукоятка є засобом передачі силового імпульсу від тренуючого до тренажера і навпаки. Використання різних ручок необхідно так само, як зміна насадок у кухонному комбайні – щоб отримувати різні результати, потрібні різні насадки. Так і з ручками для тяги.

Ручки для тяги на тренажері мають кілька основних різновидів:

  1. ручки для тяги прямі;
  2. ручки для верхньої тяги;
  3. ручки для тяги за голову;
  4. рукоятка для вертикальної тяги;
  5. рукоятка для тяги паралельним хватом;
  6. рукоятка для тяги із поворотними ручками.

 Існують ще десятки різновидів рукояток. Однак ці варіанти є основними.

Ручки для тяги прямі, вони ж горизонтальні призначені для виконання вправ на біцепс, трицепс і спину. З їхньою допомогою також можна розвивати м’язи грудної клітки. Ручки для тяги прямі короткі використовуються за тим самим принципом. Проте можливості далеко розвести руки немає, тому їхня дія зосереджена на трицепсі.

 Ручки для тяги верхнього блоку можуть мати найрізноманітніший вигляд, але суть одна – використовувати їх можна тільки руками. І вони качають переважно біцепс, трицепс, спину і навіть прес у вправі «молитва».

Верхня тяга

Ручки для тяги за голову досить екстремальний вид ручок. Це не одна модель, багато видів вигнутих ручок можна використовувати таким чином. Однак найпопулярніший варіант – це канатні ручки. Тяга здійснюється м’язами шиї, і таким чином, найбільше прокачується трапецієподібний м’яз шиї, що актуально далеко не для всіх спортсменів.

Вправа на тягу через голову

Очевидно, що основне призначення рукоятки для вертикальної тяги — це вертикальна тяга. Проте умільці можуть використовувати її і для горизонтальної тяги на спину, для задньої дельти, на розгинання трицепса. Знову ж, хват може бути різним. Положення рук та відстань між ними визначають різний ступінь навантаження, що дуже важливо для моделювання фігури.

Рукоятка для тяги паралельним хватом – цю рукоятку можна використовувати як для вертикальної тяги, так і для горизонтальної. Загалом ця ручка дуже близька за характеристиками до горизонтальної та дуже масштабна за кількістю її застосувань. Не лише тяга, а й згинання рук, розтягування рук, навіть своєрідні вправи на м’язи кора. Можливе виконання різноманітних хватів: прямого, паралельного, зворотного. Хоча найпоширеніше застосування цієї ручки – це виконання тяги на спину. Хоча так можна охарактеризувати будь-яку з ручок для тренажерів.

Вправа для тяги паралельним хватом

Рукоятка для тяги із поворотними ручками. Таку рукоятку досить складно зустріти у тренажерному залі. Дуже незвична специфіка. Використовується вона для того ж паралельного хвату. Проте в ній є особлива функція — можливість провертати зап’ястя по-новому розподіляючи навантаження на них. Саме через вузькість спеціалізації такі ручки не користуються особливою популярністю.

Ручки для тяги жіночі взагалі ніяк не відрізняються від чоловічих. Тільки жінки зазвичай воліють качати м’язи сідниць і стегон, а тому рідко використовують насадки для тяги за голову.
Прочитайте також про нюанси підбору гантелей та кросфіту.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x