Гімнастичні булави: особливості та експлуатація

Художня гімнастика – це чудовий вид спорту, який наповнений витонченістю та грацією. Проте, за всіма цими польотами над спортивними матами, лежать роки важких тренувань, що виснажують, неймовірні розтягнення і травми. Тому для гімнасток дуже важливо мінімізувати травми на тренуваннях, чому сприяє правильне поводження і правильно підібраний спортивний інвентар. Ця стаття присвячена спортивним булавам для художньої гімнастики, правилам їх вибору та експлуатації.

Інвентар для художньої гімнастики

Гімнастична булава: що це?

Таке питання може цікавити гімнасток-початківців або навіть швидше їх батьків, враховуючи, що вік початку гімнастичних занять для побудови успішної кар’єри це 4-5 років.

Булава це своєрідний метальний снаряд із довгою ручкою та потовщеним навершям. Булави використовуються виключно парами. При груповому виступі гімнасток у кожної учасниці може бути не менше і не більше двох булав.

У спортивній гімнастиці є низка вимог до спортивних гімнастичних булав, яких чітко дотримуються виробники для дотримання конкурентоспроможності товару: скільки важать гімнастичні булави, якої вони довжини, якого кольору, з чого зроблено – визначається Міжнародною федерацією гімнастики.

 Вимоги ці такі:

  1. Сучасні булави можуть бути виключно пластиковими або каучуковими, на противагу раннім, дерев’яним булавам;
  2. Вага однієї булави повинна становити рівно 150 г;
  3. Довжина однієї булави може змінюватись від 40 до 50 сантиметрів.
  4. Булави не повинні бути однотонними, вони можуть бути розфарбовані під колір купальника або обмотані спеціальним кольоровим скотчем для прикраси та прояву індивідуальності.
Гімнастичні булави

Однак, варто пам’ятати, що ці вимоги належать до конкурсних програм та професійних виступів. Є ще тренування та аматорська гімнастика, в яких можуть бути свої особливості. Наприклад, маленькі дівчатка 5 років, які вперше виходять на мат, і ще не можуть виступати де-небудь, заледве будуть справлятися з булавами довжиною 50 сантиметрів. Для маленьких дівчаток набагато більше підходять невеликі булави розміром 36 сантиметрів і вагою 100 грам. З 10 років, можна переходити на повноважні булави довжиною в 40-41 сантиметрів, а вже з 16 років потрібно дотримуватися вимог Міжнародної федерації гімнастики.

Дитячі булави для гімнастики

Цінова політика

Як і щодо решти в нашому світі, булави різняться за вартістю залежно від виробника, маркування, ваги, якості, матеріалів виготовлення, і навіть грошей витрачених на рекламу свого товару виробником.

Для тренувань та маленьких гімнасток можна використовувати недорогі булави із пластику. Вони легкі, дешеві, їх не шкода зламати. Але на професійних змаганнях пластик все більше витісняється дорожчими булавами з каучуку. Також у змаганнях можна брати участь лише з булавами, у яких є маркування «F.I.G approved», що звичайно суттєво підвищує їхню вартість. Також, звичайно, ціна булави залежить від її розмірів.

Булави із пластику

Як обмотати гімнастичні булави?

Обмотують булави не тільки для того, щоб надати булавам індивідуальності гімнастки, яка їх використовує або щоб наблизити булави до кольору костюма, але ще й для того, щоб пом’якшити саму булаву. Для обмотки булав, використовуються різні скотчі, але краще не використовувати глянцеві їх види, тому що буде важко захоплювати булаву. Ідеальним є оксамитове покриття. Обмотка складається з однотонного фонового покриття і візерункового покриття іншого кольору, але тієї ж фактури.

Обмотка для гімнастичних булав
0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x