Підстелити соломку: гімнастичні мати

Гімнастичні мати — вкрай необхідний спортивний інвентар у всіх видах спорту, де є небезпека травмування під час падіння. Вони активно використовуються у всіх видах бойових мистецтв, а також на фітнесі, аеробіці та інших видах групових тренувань. При цьому для різних видів спорту використовуються мати різних розмірів, щільності, з різними наповнювачами. Щоб розібратися у тому, як правильно вибрати гімнастичний мат для конкретного виду занять, і призначена ця стаття.

 як правильно вибрати гімнастичний мат

Види спортивних матів

Існує кілька основних категорій, на які ділиться загальна сукупність усіх спортивних матів:

  • Дитячий мат;
  • Атлетичний мат;
  • Борцівський мат;
  • Гімнастичний мат;
  • Складаний мат.

Дитячі мати. Якщо вас цікавить, який гімнастичний мат краще купити дитині, то існує кілька необхідних якостей, які є у дитячих матів: вони мають бути щільними, гіпоалергенними та яскравими. Тобто віддавати перевагу потрібно яскравим оббивкам, бажано тим, які не липнуть до шкіри. Наповнення мату бажано вибирати з ППЕ або НПЕ, завдяки їхній гіпоалергенності. Товщина дитячих матів може змінюватись від 5 до 20 см, а розміри довільні – для ігор у будинку використовуються невеликі мати, для вулиці – більш масштабні. Якщо дитина займається не тільки активними іграми, а й бойовими мистецтвами, то матами застилається вся активна для занять зона. Чим вище ймовірність травмування, тим більша має бути товщина матів.

Атлетичний мат. Такі мати використовуються для захисту при акробатичних прийомах та в легкій атлетиці. Внаслідок падінь з великої висоти, які часто зустрічаються при зазначених видах спорту, мат повинен бути дуже щільним — від 15 до 20 см. Розмір може варіюватися, але в цілому атлетичні мати досить великі.

Борцівський мат. Такі мати використовуються в різних видах єдиноборств: всіх видах боротьби, східних бойових мистецтвах і складаються так, щоб утворювати щільний килим. Товщина не дуже висока – від 40 до 100 мм. Борцівські мати необхідні для захисту спортсменів від травм. Але оскільки в єдиноборствах немає падінь з великої висоти, а м’язові навантаження передбачають тренування за допомогою падінь, то й щільність їх не дуже висока.

Гімнастичний мат. Розглядаючи гімнастичні мати, опис їх такий: дуже широкий килимок невеликої товщини від 3 до 10 см. Зазвичай розмір два метри на один метр. Однак у таких видах спорту як фітнес, аеробіка та йога часто не застосовуються гімнастичні мати. Тоді, чим замінити гімнастичний мат? Для цього використовуються килимки для йоги та фітнесу. Іноді при тренуваннях у польових умовах – матрац та щільні ковдри. Однак це, звісно, ​​не найкращий варіант. Однак з огляду на те, що важить гімнастичний мат (від 10 кг), то іноді при виїздах замінити мати на більш легкий інвентар виявляється непоганим варіантом. Однак найкращий варіант – складні мати.

Складаний мат. Фактично не використовуються для стаціонарних тренувань: кути швидко стають непридатними. Однак при транспортуванні, виїзних заходах, змаганнях та показових виступах вони просто необхідні. Також складні мати зручно використовувати в школі, де необхідність розкладання приходить час від часу, а не на постійній основі.

Таким чином, підбираючи спортивний мат, ви повинні чітко розуміти: для яких цілей, якого виду спорту та якої цільової групи ви його купуєте. Враховуючи всі вищезгадані особливості та різновиди, ви можете купити максимально підходящий вам інвентар для дуже ефективних тренувань.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x