Акумулятор холоду: що це, як вибрати і чи потрібний тільки мандрівникам?

З приходом літа сумка-холодильник стає не забаганкою, а дуже корисною річчю, що зберігає продукти охолодженими тривалий час. Але «диво» робить не сам виріб, а акумулятори холоду для термосумок.

Зазвичай вони виглядають як прямокутники через необхідність створити максимальну площу зіткнення. Зовнішня оболонка:

 • полімерний матеріал, що зберігає початкову форму незалежно від стану наповнювача;
 • щільна плівка, що дозволяє надати практично будь-яку форму акумулятору холоду (відгуки показують, що це зручніше).

При дбайливому відношенні термін придатності акумулятора холоду практично не обмежений, оскільки цикли заморожування/розморожування ніяк не впливають на працездатність.

Сумка-холодильник з акумуляторами

Акумулятори холоду: склад та особливості

Візуально є герметичні контейнери вагою близько 500 грам. Основна відмінність між усіма представленими у продажу виробами полягає у хімічному складі наповнювача. Те, з чого складається акумулятор холоду, впливає на експлуатаційні характеристики.

Водно-сольовий

З назви цілком зрозуміло, що усередині; акумулятор холоду у цьому варіанті виконується у твердій пластиковій ємності. Застосовується у діапазоні температур від -20 до +8оС. Вважаються найпростішими і тримають низьку температуру не більше доби. Але безперечний плюс — великий робочий діапазон за градусами, чого немає в інших варіантів.

Водно-сольові акумулятори холоду

Гелевий

Якщо вам не підходить те, скільки тримає акумулятор холоду з водно-сольовим розчином, придивіться до гелю. Він відноситься до нового покоління подібних виробів, тому тривалість роботи досягає двох діб, якщо ємність з ним не відкривати.

Акумулятори гелеві холоду мають подвійне призначення, тобто добре зберігають як тепло, так і холод. За рахунок цього набули великого поширення. На відміну від сольових, які через особливості рідини доводиться упаковувати в щільний пластик, ці створюються із міцної плівки, заповненої спеціальним гелеподібним наповнювачем.

Основою найчастіше є карбоксиметилцелюлоза. В інструкції акумулятора холоду типу гелю особливо відзначається його безпека: навіть якщо він протікає, нічого не трапиться, адже наповнювач повністю безпечний. Тому тільки вони допускаються до охолодження ємностей, в яких перевозять лікарські препарати.

Гелевий акумулятор холоду

Силіконовий

Якщо ви шукали, який акумулятор холоду кращий щодо тривалості дії, то відповідь однозначна: силіконовий. Вказану температуру може підтримувати кілька днів, максимум – до 7 діб.

Так, він поступається за піковими значеннями попереднім двом варіантам, але, якщо вам важливіший термін служби, акумулятор холоду силіконового типу — те, що підійде найкраще. Зовні нагадує гелевий, оскільки візуально виглядає аналогічно: пакет із напівпрозорим наповнювачем.

Не обійшлося і без мінусів: силіконовий акумулятор холоду має дуже вузький діапазон температур від 0 до +2оС.

Силіконовий акумулятор холоду

Акумулятори холоду: як користуватися та скільки охолоджувати

Звичайно, відразу дістати і користуватися не вийде: потрібно попередньо охолодити майбутній носій. Про те, скільки заморожувати акумулятор холоду і що взагалі розкажемо нижче:

 1. Помістіть його на 4-6 годин у морозильну камеру. Так, саме в неї: у звичайному холодильнику він «набиратиме холод» дуже довго. А якщо ви використовуєте варіант із водно-сольовим розчином, то не зможете досягти максимально доступної температури. Тому лише морозильна камера.
 2. Враховуючи, що принцип дії акумулятора холоду ґрунтується на рівномірному охолодженні по всій площі ємності, розташовуйте його так, щоб він максимально стикався з продуктами, які будуть в сумці. Тому кладіть або на дно, або збоку: залежить від розмірів та ємності.
 3. Після використання акумулятора холоду просто витягніть його, промийте, витріть насухо, і при черговій необхідності знову помістіть в морозильну камеру (п.1).

Невеликі розміри будь-якого з перерахованих видів дозволяють зручно зберігати його як у морозилці, так і будь-якому зручному місці.

Як охолоджувати акумулятори холоду

Акумулятор холоду: на який обсяг розрахований та як їх розташувати?

Чисто за логікою, що більше буде подібних «брикетів», то краще. Насправді, скільки потрібно акумуляторів холоду для термосумки, безпосередньо залежить від обсягу ємності, в яку будуть укладені продукти. І від самої їхньої температури, природно: заморожені зберігатимуться довше, ніж просто охолоджені.

Приблизний розрахунок кількості акумуляторів холоду – 400 г на 5 літрів. Щоб отримати максимальний результат, необхідно розташовувати через кожні 10-15 см. Якщо дотримуватися цього принципу, продукти довго залишаться свіжими.

Приклад: якщо сумка має об’єм 20 л, то вам потрібно 4 штуки акумуляторів по 400 грам або 2 штуки, але 750 гр. Якщо у вас немає необхідної кількості охолоджувачів, то всю наявну кількість кладіть зверху продуктів.

Одні з найпопулярніших та бюджетних варіантів – акумулятори холоду Кемпінг. Вони є гелевими, і випускаються у трьох розмірах, що відповідають конкретним обсягам:

 • 200 г на 10 л
 • 400 г на 15 л,
 • 750 г на 30 л.

Гелеві акумулятори сумк-холодильник, по суті, не охолоджують або гріють, а підтримують продукти та напої у їхній початковій температурі. Гелеві універсальні з точки зору застосування: можна зберегти напої влітку крижаними, а взимку гарячими. І набагато довше, ніж у стандартному термосі. Ну, плюс сумки в тому, що можна зберігати не тільки рідини.

Як розмістити акумулятори холоду

Чи можна використовувати акумулятор холоду для сумки у холодильнику?

Так, такий варіант експлуатації теж допускається, хоч про нього згадують рідко, а багато хто просто не знає. Цей варіант оптимальний, якщо ви часто відкриваєте морозилку, тому що подібний підхід допоможе згладити температурні коливання. Аналогічно корисно при великому одноразовому завантаженні продуктів, які потребують охолодження.

Невеликі витрати дозволяють продовжити термін експлуатації техніки, оскільки компресору доведеться вмикатися набагато рідше. Також, якщо раптом вимкнеться електрика, акумулятор охолодження тривалий час підтримуватиме оптимальну температуру.

Крім чисто домашнього використання, подібні винаходи також будуть корисними в ізотермічних камерах при продажі:

 • газованої води,
 • пива,
 • морозива,
 • заморожених напівфабрикатів,
 • інших продуктів, що продаються охолодженими.

Подібні переваги оцінені і медициною: зберігається кров у медустановах або транспортуванні, тканини людини, вакцини, ліки та інші препарати, що вимагають дотримання температурного режиму.

Акумулятори холоду в медицині

Так як вибрати акумулятор холоду для термосумки, щоб був найкращим?

Якщо не розглядати конкретні бренди, а спиратися на бюджет та тип акумулятора, то картина вибору дуже проста.

Дешево, але не дуже практично

Найдешевші – водно-сольові. З мінусів варто назвати пластиковий корпус, який не дозволяє надати потрібної форми. У разі щільного пакування та використання всього доступного простору сумки це може бути незручно.

Але якщо потрібно тримати продукти справді крижаними, то лише цей варіант підтримає їх у потрібному температурному режимі за рахунок максимально можливого для цього виробу температурного діапазону: від -20 до +8оС. І якщо акумулятор раптом втратить герметичність, продукти можуть бути зіпсовані.

Акумулятор холоду для термосумки

А еластичний акумулятор холоду – краще?

Водно-сольовий розчин – один із перших способів охолодження. Можна навіть зробити найпростішу саморобку у вигляді пляшки, наповненої підсоленою водою. Але ефективність буде відповідною, тобто охолоджувач для термосумки виконуватиме свою функцію менше доби.

Гель та силікон – наповнювачі нового покоління, тому результативність, а саме – термін підтримки температури буде набагато довшим. А гелевий ще й безпечний, займає середню позицію за температурою, що підтримується.

Якщо вибирати між трьох варіантів, то характеристики акумулятора холоду по:

 • тривалості роботи: 1 місце – у силіконових (до 7 днів), 2 місце – у гелевих (пару днів), 3 місце – водно-сольові (до доби);
 • ціні (від дешевих до дорогих): 1 місце – водно-сольові, 2 місце – гелеві, 3 місце – силіконові;
 • безпеці: 1 місце – гелеві, 2 місце – силіконові, 3 місце – водно-сольові.

Тому остаточне рішення приймайте в залежності від того, наскільки потрібно дотримуватися безпеки, як довго повинен працювати аккум, на яку суму розраховуєте.

Еластичний акумулятор холоду

Якщо плануєте тривалі поїздки, особливо з маленькими дітьми, такий компактний пристрій буде дійсно корисним. Також має попит у любителів далеких походів, туристів, мисливців і рибалок: всіх, хто тривалий час змушений перебувати далеко від звичних благ цивілізації, таких як звичайнісінький холодильник. Та й у той час, коли акумулятор для термосумки не використовується за прямим призначенням, цілком можна підтримати морозильну камеру, полегшивши роботу компресора.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x