Лопата похідна складана: компактна зручність, зведена в абсолют

Навіщо потрібна туристична лопата в сучасних походах? Адже найчастіше подібні поїздки – короткострокові, і ви недалеко від міста. Затятих любителів багатоденних походів у гірській чи лісовій глушині не розглядаємо: з ними все й так зрозуміло, і набір інструментів там серйозніший, ніж у мандрівника-аматора.

Основне призначення такого інструменту – копання. Але у продажу є не лише найпростіші моделі зі звичним «радянським» полотном, а й лопата-мультитул, за допомогою якої можна виконувати додаткові дії. Тому в конструкції можуть бути передбачені:

  • прихований рятувальний ніж,
  • аварійний свисток,
  • відкривачка для пляшки,
  • пила,
  • кирка.

Лопата туристична 5 в 1 забезпечує придатність у абсолютно різних ситуаціях, включаючи розчищення місцевості для намету, і закінчуючи рубкою гілок для багаття. За допомогою такого великого набору інструментів, що компактно упакований в мінімалістичний корпус, ви отримаєте відмінного помічника в походах у дику природу, подорожах, на риболовлі та полюванні.

Лопата туристична 5 в 1

Важливо: при покупці приділіть увагу будові ручки, тому що на неї припадатиме основне навантаження. Також, добре, якщо вона має протиковзку поверхню для комфортної експлуатації.

З яких матеріалів робляться складні лопати?

Тривалість експлуатаційного терміну залежить від використаних матеріалів. Найякіснішими вважаються металеві: алюмінієві та сталеві. Ціна на них відповідна.

Дешевшою альтернативою є комбінація дерева та металу. І її вибирають найчастіше, якщо потрібна саме маленька лопата для походів. В них критично важливим моментом стає вага устаткування, і кожні 100 грам скрупульозно обчислюються. Адже нікому не хочеться тягнути зайве (цього зайвого і так буде чимало)! Тому вибір найчастіше роблять на користь комбінованих моделей, і ціна не є вирішальним чинником, а лише вага.

Примітка: якщо все ж таки хочете взяти металевий екземпляр, віддайте перевагу алюмінієвому варіанту, що характеризується гарною міцністю та надійністю.

Лопата похідна складана

А про пластмасові і говорити нічого. Нехай сучасні технології винаходять супернові види пластмас, із твердістю деревини та металу їм все одно не зрівнятися. Тому навіть очищення місця ночівлі може перетворитися на швидко зламаний інвентар. Єдиний випадок їхнього виправданого застосування – складні лопати для авто, що використовуються для очищення від снігу. Але вони набагато більше тих компактних моделей, що використовуються в походах, а саме робоче полотно має прямокутну форму, а не напівовал з однією загостреною частиною.

У конструкції будь-якої лопати присутні:

  • ківш,
  • держак,
  • сполучний вузол.
Конструкція туристичної лопати

Останнього немає тільки в монолітних конструкціях, але вони складними не бувають. Для фіксації держака та ковша використовується або болтове з’єднання (тільки для дерев’яного або металевого держака) або різьбове (метал, пластмаса). Природно, складна лопата в машину з металевим сполучним вузлом буде надійнішою, але й дорожчою. Для машини вага не така важлива, адже ви не будете носити її з собою.

І якщо хочете отримати якісний інструмент, який безвідмовно служитиме, не зламавшись під «тиском обставин», вибирайте виріб з дерев’яним держаком, а все інше має бути металевим. Такий екземпляр можна взяти із собою у поїздку в гори. Тим же, хто планує використовувати подібний пристрій лише для очищення авто від снігу, вистачить і класичної моделі: недорого, компактно, зручно.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x