Який обсяг рюкзака для походу потрібен чоловікові, жінці та дитині?

Як знайти найкращий похідний рюкзак? Відповідь полягає не в ціні, якості та навіть не в об’ємі. Кращим вважається той, який задовольняє вимогам походу по дальності, спорядженню, що переноситься, вміщує все необхідне і зручний у носінні.

Похідний рюкзак

Тим, хто хоче заощадити: не рекомендуємо робити похідний рюкзак по викрійках, взятих з інтернету, так як все одно досягти того ж рівня якості без спеціального обладнання у вас не вийде.

Щоб підібрати виріб за всіма цими параметрами, варто розуміти, що зазвичай входить у вміст поклажі:

 1. Особисте спорядження включає: взуття, одяг, спальник, посуд. Новачки часто беруть із собою зайві речі, а досвідчені туристи вже знають, без чого вони точно обійдуться. Та й на маленький похідний рюкзак ціна нижча, ніж на великий, тому перелік похідного майна продумайте добре і заздалегідь.
 2. Загальне спорядження, тобто те, чим користуватимуться всі у поході: пальник, намет, газове обладнання, аптечка, ремонтний набір. Якщо йде група, то розподіл усіх цих речей буде обов’язковим
 3. Спеціальне спорядження потрібне для гірських походів, де не обійтися без мотузок та заліза. Або для сплаву – байдарки, катамарани. А взимку – снігоступи, лижі.
 4. Їсти щось треба, тому продукти також доведеться брати. І тут потрібний досвід завгоспу, який робить продуктову розкладку.

Врахуйте, що похідний рюкзак із посудом, спальником, одягом – це ще не все, і треба залишити місце для загального спорядження. А для цього не пропустіть важливий момент: тип килимка, який ви візьмете із собою. Найдешевша та найвідоміша багатьом пінка кріпиться зовні, так що місце для неї шукати не треба. Але якщо берете самонадувний або надувний, то готуйте під нього простір: найменший займе стільки ж об’єму, як літровий термос, великі – майже як спальник.

Спорядження для туристичного рюкзака

Примітка: бажано залишати близько третини вільного об’єму, щоб усередину помістився загальний для групи інвентар.

Як вибрати похідний рюкзак за призначенням?

Перед тим як взяти якісний і надійний військовий похідний рюкзак або маломірний на пару десятків літрів, запитайте себе: куди ви з ним поїдете? Саме на відповіді базуватиметься вибір, а не на вашому бажанні тягнути менше. Звісно, ​​для далеких походів не підійде похідний рюкзак на 30 літрів: у нього не вмістяться навіть усі ваші особисті речі, і що вже казати про спорядження загального користування.

Тому орієнтуйтеся за простою методикою. Розрахунки приблизні не є істиною в останній інстанції, але ґрунтуються на досвіді мандрівників, які і на тиждень у гори ходили, і на пікнік за місто вибиралися.

 1. Найпростіший варіант, доступний практично кожному, незалежно від рівня фізичної підготовки, – літній похід вихідного дня. Це можуть бути гори чи ліс. Тут в нагоді буде похідний рюкзак 40 літрів: оптимальне вмістилище всіх потрібних речей для приємного проведення часу в колі сім’ї або друзів.
 2. Ускладнюємо умови і отримуємо трекінг або гірські походи тривалістю до 3-х днів. Хоча термін збільшується у 2-3 рази, але геометричної прогресії не спостерігаємо: у поклажу додається не так багато «інгредієнтів». Тому сміливо беріть похідний рюкзак 60 літрів або трохи більше і не помилитеся.
 3. Категорійні та гірські походи, у тому числі експедиції, вимагають серйозного та ґрунтовного підходу. І багато місця займає спеціалізоване туристичне спорядження (мотузки, страхова система, інше залізо). Тут мінімальний об’єм – похідний рюкзак 80 літрів, а максимальний… Цифру важко сказати через різноманітність спорядження та його складність. Але менше 80 можете навіть не дивитися.
 4. Найважчіші походи — це лижні і водні. Тому тут шукайте похідний рюкзак 90 і більше літрів, аж до 120-ти. Якщо немає можливості доставити на точку прибуття байдарки, то ви тягнете з собою складні. Взимку ж, з лижами, логіка ще простіше: теплий одяг важить і займає більше місця, ніж літній.
Туристичний рюкзак

Окрема історія, коли ви берете з собою дитину. Дитячий похідний рюкзак буде аналогічним дорослому, але з обсягом визначайтесь за віком. Зовсім маленьких до уваги не беремо, а ось підліток 12-14 років у спортивній формі цілком піднімає похідний рюкзак 50 літрів. Те ж саме можна сказати про жіночий рюкзак похідний: він, як правило, менше чоловічого мінімум на десять літрів.

Як полегшити рюкзак для походів?

У деяких випадках обсяг непропорційний тривалості походу: є туристичні стежки, де є нічліг, харчування, мінімально необхідне «мильно-рильне» приладдя. Тому перед вибором моделі – похідного рюкзака для дитини, жінки чи чоловіка – враховуйте особливості маршруту:

 1. Будете жити в наметі чи будиночку? Якщо дах над головою стаціонарний — мінус 5-10 літрів об’єму. Тим, хто проживає в будиночку, швидше за все, і спальник не знадобиться. Тому навіть попередньо розрахований похідний рюкзак 50 літрів може швидко перетворитися на 30-літровий.
 2. Йдете влітку чи взимку: у холод речей буде більше, а спальник – більш щільний. Додайте до літнього набору речей 10-20 л.
 3. Їжа та газ на тиждень займуть близько 15 літрів.
 4. Чи передбачає маршрут прання, зупинки для душу? Це буде добре, адже не доведеться тягнутися із собою 10 пар шкарпеток та футболок. Нехай здається, що займає місця небагато, але за підсумком – справді полегшує поклажу.

До речі, для особливо просунутих підійде армійський похідний рюкзак: багатофункціональний, має масу відділень і кріплень, але випускається в обсязі від 20 до 50 літрів.

Військовий рюкзак

Напевно, як пряма вказівка, що військовий має вкластися в мінімум об’єму, взявши з собою лише найкорисніше. І нехай ми не прагнемо стати військовими, але їхнє вміння укладати речі варто запозичити — можливо знадобиться тягти на собі мало не вдвічі менше.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x