Джампери: вибір веселого спорту

Джампери – це один із найвеселіших спортивних снарядів, які тільки існують на ринку. У своїй суті Джампер нагадує черевик, головною деталлю якого є не підошва, а пружина. І стрибаючи в таких черевиках, людина цілком може досягти успіхів, яким можуть позаздрити навіть кенгуру. Вони є чудовою альтернативою величезній кількості спортивних тренувань для людей, яким фітнес, тренажерний зал та йога здаються нудними та наганяють тугу. З іншого боку, існує фітнес на джамперах, і це не тільки корисні тренування, а й веселе видовище.

Джампери:

Джампер: що таке?

Як вже було зазначено, вони є черевиками з пружиною. Коли стрибун чинить тиск на джампери — пружина стискається, коли тиск слабшає — вона розтискається і підштовхує стрибуна вгору. Далі це повторюється стільки разів, скільки схочеться, і висота стрибка шляхом посилення тиску від приземлення трохи збільшується. Джампери діляться на чотири найпоширеніші категорії за вагою.

 1. 50-70 кг – це джампери для дітей;
 2. 70-90 кг – для жінок та підлітків;
 3. 90-110 кг – для людей вагою від 70 кг;
 4. Понад 110 кг – джампери з жорсткою пружиною для людей з вагою понад 90 кг.

Вас може зацікавити, чому приналежність не відповідає категорії джампера. Річ у тому, що пружина розрахована не на чисту вагу людини, а на її вагу + навантаження від стрибка, яка може становити до 25 кг. Саме цей аспект робить вибір джампера та навчання на ньому таким важливим.

Види діяльності для джамперів

Джампери використовуються в декількох напрямках спорту, найбільш популярні:

 1. Фітнес та схожі групові спортивні практики;
 2. Біг та подолання перешкод;
 3. Стрибки у висоту;
 4. Трюки та акробатика.

Якщо Вам потрібні джампери для фітнесу, то про їх модель, категорію та жорсткість пружини ви повинні проконсультуватися зі спортивним інструктором. У тренерів зазвичай є готове рішення під конкретні типи тренувань, але в більшості випадків це пружина середньої жорсткості, та ціна моделей не висока.

Джампери для фітнесу

Джампери для бігу та подолання перешкод передбачають досить надійну конструкцію, адже біг часто проходить не на стадіонах, а на неідеальних поверхнях. Тут потрібно звернути увагу на надійність та якість кріплень. Джампер повинен ідеально сидіти на нозі та бути міцно закріплений. При бігу на джамперах швидкість може досягати 40 км/год.

Для стрибків у висоту, акробатики та трюків (справжнього Джолі-Джампа) потрібні, відповідно, джолі-джампери. Це найбільш міцні конструкції з надійних матеріалів із гарними пружинами. Серед крутих видів спорту на джамперах трюки (фристайл), стрибки у довжину та висоту, спринт.

Крім того, що це весело та зміцнює всі групи м’язів на свіжому повітрі, багато джолі-джамперів роблять зі свого хобі кар’єру – виступи із трюками дуже популярні на вуличних майданчиках. Тобто весело не лише стрибати, а й дивитися.

Види джамперів

Джампінг для дітей

Більшість видів спорту та розваг сьогодні доступні не лише дорослим, а й дітям. Джампери для дітей активно виробляються та поширюються. У тому, щоб купити дитині стрибучі ходулі, є кілька переваг:

 1. Починати стрибати можна з 4-х років;
 2. Джампінг тренує фізичну силу та рівновагу;
 3. Для дітей є спеціальні недорогі лінії джамперів;
 4. Джампінг пов’язаний із перебуванням на свіжому повітрі;
 5. Приносить багато позитивних емоцій.

Таким чином, такі корисні  аеробні тренування доступні не тільки дорослим, але і є альтернативою сімейному дозвілля.

Джампери для дітей

Джампери: як вибрати

Незважаючи на всі веселощі занять на джемперах, їх вибір — це дуже серйозне та відповідальне завдання. Невідповідність категорії джампера вазі стрибуна призведе до того, що пружина не стрибатиме. Часто у відгуках про джампери можна побачити багато болю, адже вага начебто відповідає, а стрибати не виходить.

Як вибрати джампери

 У цього є кілька причин:

 1. Якщо пружина занадто жорстка для ваги та зусилля людини, то при навантаженні вона просто не стискатиметься. Тобто ви отримаєте непотрібне та дуже незручне взуття, а не спортивний снаряд.
 2. Також варіант із занадто слабкою пружиною не дозволить стрибати. Наприклад, доросла людина одягне джампери для дитини, то пружина стиснеться, але розпрямитися не зможе. Теж не дуже весело.
 3. Фізична підготовка стрибуна теж повинна братися до уваги. Більш підготовлена ​​людина може спрямувати на пружину більше ваги – вона знає, куди докласти зусиль. Це теж має враховуватися: що вища підготовка, то вище категорію джамперів треба вибрати.
 4. Потрібно враховувати напрямок спорту. Для бігу до своєї ваги достатньо додати 10 кг, для ходьби можна нічого не додавати, 20 кг рекомендується для фітнесу та не менше 25 – для трюків.

Ціни джамперів не космічні, але краще відразу підібрати снаряд, який принесе користь та задоволення. Адже скільки коштує джампер у суб’єктивному вимірі залежить від емоцій, які він Вам подарував.
Ми також розповідаємо про особливості спортивних велосипедів і про види скейтбордів.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x