Гіроборди: новий спосіб вислизнути

Якщо ви коли-небудь бачили, як хтось їде тротуаром на гіроборді, ви, мабуть, подумали, що це дуже весело. І ми маємо вам відверто зізнатися: так воно і є. Гіроборди та гіроскутери існують вже кілька років, і вони стають все більш і більш популярними як засіб пересування, засіб для подорожей з друзями або відмінний спосіб релаксу для молодих людей, які хотіли б проїхатись околицями.

Гіроборд як засіб пересування

У цій статті ми обговоримо декілька важливих пунктів:

 • Що таке гіроборд;
 • Види гіробордів;
 • Принцип роботи гіробордів;
 • Переваги володіння гіробордом;
 • Аксесуари, які можуть покращити ваше володіння гіробордом.

Гіроборд: що це?

Гіроборд може виглядати як своєрідний скейтборд, а працює гіроборд як електричний скутер, але він набагато унікальніший. Це електричний пристрій із платформою, підвішеною на двох колесах. Коли ви їдете, здається, що ви ковзаєте, але ви завжди пов’язані із землею. Є безліч різних моделей гіроскутерів і гіробордів, але ми повинні розібратися з основним питанням: чим відрізняється гіроборди від гіроскутерів, якщо ми згадуємо їх через кому? Гіроборд схожий на скейт зі зручними виїмками під стопи, а гіроскутер… – це те саме, тільки з телескопічною ручкою, яка дозволяє контролювати напрямок руху, не лише за допомогою балансу, а й за допомогою рук завдяки переносу центру тяжіння. Хоча часто обидві ці назви взаємозамінні. Але є нюанс: ціна гіроскутера трохи вища. Ручки, знаєте, теж грошей коштують.

Види гіробордів

Коли ви захочете приєднатися до тисяч людей, які насолоджуються ковзаючими прогулянками, ви помітите, що опис гіроборда може містити слова «класичний», «позашляховий», «автономний».

Види гіробордів

Таким чином, можна виділити три основні моделі:

 1. Класичні гіроборди мають гіроскоп та стандартну форму корпусу, але не мають режиму розумного балансу (можливість запобігати падінню шляхом самобалансування). Розмір коліс у класичній моделі становить 6,5 дюймів, і ця модель в основному призначена для тротуарів та вулиць з твердим та рівним покриттям. Швидкість гіроборда у цій модифікації сягає 15 км/год.
 2. Позашляхові гіроборди, також звані всюдихідними або надпотужними, мають великі 8-дюймові колеса, потужніші двигуни та позашляхові шини, тому ви можете використовувати їх на гравії чи інших нерівних покриттях. Траву і лісові доріжки вони теж добре переносять. Швидкість може досягати 18 км на годину, але чим гірша дорога, тим нижча швидкість. Потужний гіроскутер з великими колесами та зручною ручкою, також званий гіроскутером-позашляховиком, ми вважаємо найзручнішим транспортним засобом для вибоїстої місцевості.
 3. Гіроборди (автономні), що самобалансуються, — це найбільш просунуті моделі. Вони мають внутрішній гіроскоп і самобалансуються, щоб ви залишалися на одному рівні із землею. Тобто навіть якщо ваш навик тримати баланс не дуже розвинений, такий борд все зробить за вас. Зауважимо, що якщо ви виберете гіроскутер, що самобалансується (це той, що з ручкою), то впасти з нього буде вкрай важко.

Принцип роботи та управління гіробордом

Пристрій гіробордів, на перший погляд, дуже простий: вони живляться від літій-іонних акумуляторів, що перезаряджаються, а стандартна модель матиме гіроскоп, мікропроцесори та двигун, що визначає вагу і тиск. Загалом усі гіроборди самобалансуються, проте гіроскопи у них різної точності. У класичному варіанті вам не потрібно сильно нахилятися вперед і назад, проте потрібно зберігати баланс, щоб контролювати напрямок. Керувати гіробордом просто, як і керувати своїм тілом. Щоб рухатись і повертатися (а якщо хочеться, то й крутитися), вам просто потрібно відрегулювати положення ніг. Ви можете нахилятися назад, вперед, ліворуч і праворуч, щоб ваші колеса рухалися в цьому напрямку. Але не старайтеся. Достатньо легкого переносити центр ваги. Хочемо зауважити, що навіть трюки на гіроборді пов’язані не стільки зі стрибками та петлями, скільки з умінням феноменально тримати баланс.

гіроборд для дітей

При цьому гіроборд для дітей (особливо до віку 10-ти років) ми купувати не рекомендуємо. Баланс і рівновага розвиваються з віком, діти падають при бігу, тому дитячий гіроскутер буде вдалим рішенням. Керувати ручкою та переносити центр ваги на ньому трохи простіше.

Переваги володіння гіробордом

Насправді їх безліч, але назвемо 5 з них:

 1. Доступний спосіб пересування. Гіроборд підключається до звичайної електричної мережі. Йому не потрібний газ чи бензин, тобто додаткові витрати на його утримання є мінімальними.
 2. Вони зменшують вуглецевий слід. Батареї на яких працюють оригінальні гіроборди довговічні та заряджати їх можна без втрат понад 1000 разів.
 3. Вони недорогі в обслуговуванні. При використанні одного з цих пристроїв потрібне мінімальне обслуговування, і вони легкі, тому якщо ви опинилися в зоні, де не можна кататися (магазин або ваша робота) вам не потрібне паркування. Ви можете взяти його під пахву.
 4. Вони діють як спортивний інвентар. Може здатися, що все, що ви робите, це ковзаєте, але використання гіроборд дійсно спалює калорії. Це також тонізує ваші м’язи, покращує вашу гнучкість і силу м’язів кора, а також покращує вашу поставу та баланс, оскільки ви завжди переміщаєтеся і нехай ви не втомлюєтеся, незначні повороти тіла та легка напруга м’язів – дуже корисні.
 5. Вони бувають різних моделей та мають безліч додаткових аксесуарів.
Переваги гіроборду

Аксесуари для гіроборда

Гіроскутери та гіроборди, які не можуть їхати швидше за 18 км на годину, здавалося б, не вимагають жодних систем захисту та додаткових опцій. Однак, чому б і ні. Виробники гіроскутерів зовсім не обмежуються різними моделями платформ та їх кольорами.

Аксесуари для гіроборду

Для того, щоб зробити свої ковзаючі прогулянки веселішими, можна також придбати:

 • Спеціальні дзеркала (часто можна зустріти на гіробордах із Китаю);
 • Світлодіодні ліхтарі на шинах;
 • Вбудовані динаміки Bluetooth.

З корисністю тих чи інших додаткових елементів ви можете ознайомитись, подивившись відгуки на гіроборди.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x